VIDEO Carlos Fortes a fost eliminat din meciul U Craiova-Progresul Spartac după ce i-a dat un cap în gură unui adversar

Carlos Fortes a lovit un adversar (video: 1:46:00) în partida din Liga 3 dintre Universitatea Craiova 2 și Progresul Spartac, scor 1-2, potrivit Mediafax.

Victor Pițurcă l-a trimis pe Carlos Fortes la echipa a doua a Universității Craiova. Atacantul a evoluat în partida cu Progresul Spartac, însă ajutorul său nu a fost suficient să aducă Craiovei victoria. În minutul 85, Carlos Fortes a fost eliminat. Atacantul i-a aplicat unui adversar un cap în gură, după ce acesta l-a tras de tricou.

Arbitrul i-a acordat portughezului un cartonaș roșu, Universitatea Craiova 2 rămânând în inferioritate numerică.

Milea a marcat ambele goluri pentru Progresul Spartac, în minutele 49 și 81. Pentru Craiova, Trancă a marcat, în minutul 90.