VIDEO Eliminare ruşinoasă: FC Botoşani ratează întâlnirea cu Mourinho în Liga Europa, după ce a jucat în superioritate numerică

fc botosani

Formaţia FC Botoşani a fost eliminată, joi seară, pe teren propriu, de echipa din Macedonia Shkëndija, scor 0-1 (0-1), în turul doi preliminar al Ligii Europa, meci la care botoşănenii au fost în superioritate numerică din minutul 67, transmite news.ro.

Golul a fost marcat de Ibrahimi, în minutul 2.

De la oaspeţi a fost eliminat Alimi, în minutul 67, după ce a primit al doilea cartonaş galben.

FC Botoşani a evoluat în următoarea formulă: Pap - Haruţ, Chindriş, Şeroni, Ţigănaşu – Florescu (Patache ’71), Rodriguez, Babunski (Roman ’79) – Ashkovski (Keyta ’46), Dugandzic, Ofosu.

Meciul a fost arbitrat de o brigadă din Suedia, cu Mohammed Al-Hakim la centru, ajutat de compatrioţii săi Fredrik Klyver şi Mikael Hallin. Arbitru de rezervă a fost Glenn Nyberg.

În faza următoare, Shkëndija va evolua, acasă, cu învingătoarea meciului dintre Lokomotiv Plovdiv (Bulgaria) şi Tottenham (Anglia).