VIDEO Jucătorii din meciul Sevilla – Granada, rechemați din vestiare pe teren după ce arbitrul a fluierat finalul cu un minut mai devreme

Digi Sport
jucatori

Ricardo de Burgos Bengoetxea, arbitrul partidei FC Sevilla – Granada, scor 2-1, din campionatul Spaniei, a provocat confuzie după ce a fluierat finalul confruntării cu aproximativ un minut mai devreme decât trebuia, relatează Marca, potrivit news.ro.

Potrivit jurnalului spaniol, arbitrul de rezervă a arătat patru minute de prelungire, însă centralul a fluierat după doar trei.

Jucătorii Granadei l-au înconjurat pe arbitru, nemulţumiţi, iar centralul s-a consultat cu Antonio Mateu Lahoz care era în camera VAR, precum şi cu restul brigăzii, care era pe teren, şi-a dat seama că a greşit şi le-a cerut jucătorilor echipei FC Sevilla să revină. Unii dintre fotbalişti erau deja în tunelul care duce spre vestiare, iar alţii erau deja cu şosetele şi ghetele scoase.

Jocul s-a reluat, iar după un minut, în care nu s-a întâmplat nimic notabil, s-a încheiat.