VIDEO Luis Suarez a înscris un gol senzațional, în partida câștigată de Barcelona în fața celor de la Mallorca, cu scorul de 5-2

AS English - Diario AS
Luis Suarez

Luis Suarez a înscris, sâmbătă, un gol senzațional, în partida câștigată de Barcelona în fața celor de la Mallorca, cu scorul de 5-2, potrivit Mediafax.

Jucătorii Barcelonei au reușit să recupereze o minge și au avut o serie superbă de pase. Când balonul a ajuns la Suarez, uruguayanul se afla întors cu spatele la poartă, însă a reușit să lobeze balonul cu călcâiul, portarul Reina nereușind să ajungă la minge.

Marcatorii Barcelonei au fost Antoine Griezmann (minutul 7), Lionel Messi (minutele 17, 41 și 83) și Luis Suarez (minutul 43). Pentru Mallorca, a înscris Ante Budimir (minutele 35 și 64).

În clasamentul din La Liga, Barcelona se află pe primul loc, cu un total de 34 de puncte, iar Mallorca ocupă locul 17, cu doar 14 puncte.