VIDEO Marcel Ciolacu s-a enervat și a zugrăvit realitatea nefardată a României: Am un mesaj pentru cei care acuză

Autor: Lucian Negrea, Reporter

Publicat: 03-04-2025 11:10

Actualizat: 03-04-2025 14:10

Article thumbnail

Sursă foto: Sursa FOTO: Gov.ro

Premierul Marcel Ciolacu s-a enervat în ședința de Guvern și are un mesaj pentru cei care acuză că lucrurile merg foarte prost în economia României. Premierul a dat doar câteva exemple de mari investitori care au venit recent în țara noastră și fac investiții masive în fabrici și extinderi de rețele.

”Am un mesaj și pentru cei care acuză zilnic cât de prost merg lucrurile în economie. Sunt date din ultimele zile ce arată încrederea investitorilor români și străini în potențialul nostru economic.

Cea mai mare companie industrială antreprenorială, Chimcomplex investește 100 de milioane de euro într-o fabrică nouă, la Onești.

Finlandezii de la Nokian au început producția de anvelope la Oradea. Vor depăși un miliard de euro cifră de afaceri chiar din acest an.

Mobexpert, Dedeman și toate marile lanțuri de hypermarketuri își extind rețeaua logistică în țară, cu investiții de sute de milioane de euro.

Un fond american de investiții a achiziționat cu peste 1,3 miliarde de euro rețeaua de sănătate Regina Maria.

În concluzie, există încredere în România, de aceea investitori serioși pun la bătaie atâția bani. Asta este adevărata imagine a economiei noastre.”, a spus Marcel Ciolacu.

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri