Viitorul şi Gaz Metan au dat-o la pace în derby-ul pentru podium / VIDEO

Viitorul Constanța

Viitorul și Gaz Metan Mediaș au terminat la egalitate, scor 1-1 meciul disputat în această seară la Ovidiu. Gaz Metan Mediaș a deschis scorul în minutul 19, prin Llullaku. Râmniceanu a ieșit greșit la un corner executat de Eric, iar atacantul albanez a profitat faptul că Nimely nu a reușit să degajeze.

Viitorul a egalat în minutul 57, prin Nimely, după o fază încâlcită în apropierea porții apărate de Pleșca. Nimely a șutat de la margine acareului, portarul Viitorul a respins în primă fază, iar balonul a ricoșat Trtovac. Acesta nu a reușit să respingă la timp și a fost deposedat de Nimely, care a trimis în poartă. Gaz Metan Mediaș a ajuns la nouă meciuri consecutive fără înfrângere și ocupă locul trei în clasament, la egalitate de puncte cu Viitorul.