Vlad Chiricheş a fost integralist în victoria lui Napoli, 3-1, cu Bologna: Adrian Stoian a obținut un egal, cu Crotone în meciul cu Cagliari / VIDEO

Getty Images
Vlad Chiricheș Napoli

Formaţia Napoli, cu Vlad Chiricheş integralist, a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, echipa Bologna, într-un meci din etapa a XXII-a a campionatului Italiei.

Golurile au fost marcate de Mbaye ‘5 (autogol) şi Mertens ’37 (penalti), ’59 pentru gazde, respectiv Palacio ‘1 pentru Bologna.

Vezi golurile AICI

Crotone, cu Adrian Stoian pe teren până în minutul 12, a remizat cu Cagliari, scor 1-1. Au înscris Trotta ’29 *penalti) pentru Crotone şi Cigarini ‘47+7 pentru Cagliari. De la Cagliari a fost eliminat Pisacane, în minutul 45+3, scrie news.ro.

Hellas Verona, cu Deian Boldor rezervă, a învins în deplasare Fiorentina, scor 4-1. Pentru învingători au înscris Vukovic ’11, Kean ’20, ’46 şi Ferrari ’55. Pentru Fiorentina a marcat Gil Dias, în minutul 53.

Tot duminică, Udinese s-a impus în deplasare, scor 1-0, în faţa echipei Genoa (gol Behrami ‘61) şi Torino a învins Benevento, scor 3-0 (Falque ‘3, Niang ’40, Obi ‘45+2).

Ultimele două meciuri ale etapei, AC Milan – Lazio şi AS Roma – Sampdoria, au loc de asemenea duminică.