Voluntariul lui Claudiu Niculescu a dat lovitura: A bătut CSU şi e aproape de finala Cupei / VIDEO

FC Voluntari

FC Voluntari a reușit o surpriză imensă, impunându-se pe terenul lui CSU, scor 1-0, în manșa tur a semifinalelor Cupei României.

Gazdele au făcut un meci slab, iar în prima repriză nu și-au creat nici măcar o ocazie importantă la poarta lui Balauru. Repriza secundă a fost mai animată, ambele echipe având câteva ocazii de a înscrie. Au făcut-o însă ilfovenii, care au dat lovitura în minutul 89, atunci când Laurențiu Marinescu a transformat cu mult calm penalty-ul obținut de Gabriel Deac.

VIDEO CU GOLUL

Dinamovistul Claudiu Niculescu, instalat recent pe banca lui FC Voluntari, e foarte aproape de a-și duce echipa în prima finală din istorie, în același timp răzbunând-o pe Dinamo pentru egalul dramatic de săptămâna trecută din play-off.