ACS Poli, victorie la limită în turul barajului pentru Liga I:UTA păstrează șanse pentru retur/VIDEO

Concordia Chiajna ACS Poli

ACS Poli Timișoara a câștigat la limită meciul cu UTA din manșa tur a play-off-ului de menținere / promovare în Liga 1, scor 2-1. Partida a fost una foarte interesantă. Bănățenii au dominat clar prima parte a jocului, când au și marcat de două ori prin Pedro Henrique (22) și Gabriel Cânu (25).

Violeții au mai avut alte 5-6 ocazii uriașe de a înscrie. În minutul 51, Strătilă a redus din diferență, iar lucrurile păreau să se complice pentru Poli când Neagu a văzut cartonașul roșu în minutul 65. Chiar și așa, tot ACS Poli mai putea marca în cel puțin 3 rânduri, dar a ratat incredibil și a câștigat cu 2-1 meciul tur, deși dacă ar fi fost poate 7 sau 8 la 1 nu ar fi surprins pe nimeni.

VIDEO CU GOLURILE

Este al doilea an la rând în care UTA joacă acest baraj. Anul trecut a pierdut cu FC Voluntari, scor 1-3 la general. Joi, de la ora 18:00, are loc partida retur dintre cele două. E posibil ca meciul de la Arad să nu fie televizat.