Adrian Mutu, eliminat din Conference League: Răzvan Lucesc s-a calificat în playoff

mutu spital

Echipa greacă PAOK Salonic, antrenată de tehnicianul român Răzvan Lucescu, a învins joi seara formaţia croată Hajduk Split, scor 3-0, calificându-se în play-off-ul Conference League.

PAOK s-a impus cu 3-0 după un meci dificil. Schwab a deschis scorul din penalti, în minutul 12, dar golurile care au adus linişte în tabăra elenă au fost marcate târziu, în minutele 79 şi 85, de acelaşi jucător, sârbul Andrija Zivkovic.

Neftchi Baku, formaţia azeră antrenată de tehnicianul român Adrian Mutu, a cedat şi în deplasarea de la Istanbul. Învinşi în tur cu 3-1, Neftchi a condus cu 1-0 la pauza meciului din Turcia, după reuşita lui Makhmudov, din minutul 36. Beşiktaş a egalat în minutul 57 prin golul nou intratului Aboubakar, iar Muleka a marcat golul victoriei, în minutul 71. Besiktas a învins cu 2-1 şi merge în play-off cu scorul general 5-2.