Adversara Simonei Halep din sferturi e încântată: 'Sincer, nu cred că aș fi putut visa la o adversară mai bună'

Doartenis
Simona Halep

Simona Halep (27 de ani), Numărul 3 WTA, va juca, miercuri, în sferturile de finală de la Roland Garros, cu americanca Amanda Anisimova (17 ani, 51 WTA).

Tânăra sportivă a trecut în optimi, cu un scor neverosimil, 6-3, 6-0, de spanioloaica Aliona Bolsova Zadoinov (137 WTA).

Faptul că, în sferturi, va da peste sportiva noastră, a emoționat-o foarte mult pe Anisimova.

Citește și: Rareș Bogdan, avertisment pentru baronii PNL: ‘Sunt dispus să bat cu pumnul în masa partidului ca să explic că trebuie lăsate orgoliile de-o parte’ .

„Nici nu aveți idee cât de încântată sunt. Va fi grozav să joc împotriva ei. A câștigat anul trecut aici. Sincer, nu cred că aș fi putut visa la o adversară mai bună. Sunt foarte fericită și abia aștept meciul!”, a aspus tânăra jucătoare din America, potrivit gsp.ro.