DESCARCĂ APLICAȚIA: iTunes app Android app on Google Play Windows Phone Store
CELE MAI NOI ȘTIRI ȘI ALERTE BREAKING NEWS: ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Alex Zverev şi Andy Murray, adversari în turul al treilea la Indian Wells (ATP)

Alexander Zverev

Germanul Alexander Zverev şi britanicul Andy Murray se vor înfrunta în runda a treia a turneului de tenis ATP Masters 1.000 de la Indian Wells (California), dotat cu premii totale de 8.359.455 dolari, după victoriile obţinute duminică, anunță Agerpres.

Zverev, al treilea favorit, s-a impus în turul secund în faţa americanului Jenson Brooksby (20 ani), cu 6-4, 3-6, 6-1, însă prin acest succes, mai dificil decât era de aşteptat, şi-a asigurat calificarea la Turneul Campionilor, transmite Reuters.

Zverev, care a câştigat titlul la ATP Finals în 2018, la Londra, îl va înfrunta acum la Indian Wells pe Andy Murray, după ce fostul lider mondial a ieşit victorios în faţa tânărului jucător spaniol Carlos Alcaraz, cu 5-7, 6-3, 6-2.

În turul al treilea s-a calificat şi grecul Stefanos Tsitsipas, al doilea favorit, după 6-2, 6-4 cu spaniolul Pedro Martinez.

În schimb, canadianul Felix Auger-Aliassime, cap de serie numărul şapte, a fost învins în turul al doilea de spaniolul Albert Ramos-Vinolas, cu 6-4, 6-2.

Rezultatele înregistrate duminică în turul secund:

Matteo Berrettini (Italia/N.5) - Alejandro Tabilo (Chile) 6-4, 7-5

Taylor Fritz (SUA/N.31) - Brandon Nakashima (SUA) 6-3, 6-4

Jannik Sinner (Italia/N.10) - John Millman (Australia) 6-2, 6-2

Gael Monfils (Franţa/N.14) - Gianluca Mager (Italia) 6-4, 6-2

Kevin Anderson (Africa de Sud) - Lorenzo Sonego (Italia/N.17) 7-6 (9/7), 7-6 (7/3)

Alexander Zverev (Germania/N. 3) - Jenson Brooksby (SUA) 6-4, 3-6, 6-1

Stefanos Tsitsipas (Grecia/N.2) - Pedro Martinez (Spania) 6-2, 6-4

Andy Murray (Marea Britanie) - Carlos Alcaraz (Spania/N.30) 5-7, 6-3, 6-2

John Isner (SUA/N.20) - Yoshihito Nishioka (Japonia) 6-3, 6-4

Albert Ramos-Vinolas (Spania) - Felix Auger-Aliassime (Canada/N.7) 6-4, 6-2

Nikoloz Basilaşvili (Georgia/N.29) - Christopher Eubanks (SUA) 6-4, 6-3

Cristian Garin (Chile/N.13) - Ernesto Escobedo (SUA) 7-5, 6-2

Alex de Minaur (Australia/N.22) - Aleksandar Vukic (Australia) 6-4, 7-5

Karen Hacianov (Rusia/N.24) - Emil Ruusuvuori (Finlanda) 6-2, 7-5

Fabio Fognini (Italia/N./25) - Jan-Lennard Struff (Germania) 6-4, 4-6, 6-3

Pablo Carreno Busta (Spania/N.12) - Emilio Gomez (Ecuador) 6-1, 6-4

ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Fii la curent cu cele mai noi stiri.

Urmărește stiripesurse.ro pe Facebook

×
NEWSLETTER

Nu uitaţi să daţi "Like". În felul acesta nu veţi rata cele mai importante ştiri.