Jucătorl german Alexander Zverev (4 ATP), favorit 2, s-a calificat sâmbătă în finala turneului ATP 500 de la Viena, dotat cu premii totale de 1.837.190 de euro, după ce l-a învins pe spaniolul Carlos Alcaraz (42 ATP) cu 6-3, 6-3, după o oră şi nouă minute de joc, conform EFE.
Zverev va juca a cincea sa finală din acest sezon, în care se va înfrunta cu învingătorul din semifinala dintre americanul Frances Tiafoe (49 ATP) şi italianul Jannik Sinner (cap de serie 7).
Germanul l-a înfruntat pentru a doua oară pe Carlos Alcaraz, 18 ani, una din marile speranţe ale tenisului spaniol, câştigând ambele dueluri.
Alexander Zverev, primul finalist la turneul ATP 500 de la Viena
Explorează subiectul
Articole Similare

0
Vladimir Screciu s-a aflat sub control medical după încheierea meciului dintre Universitatea Craiova şi FCSB
0

1
Daniela Toth şi Delia Folea nu au reuşit să se califice în manşa a doua la sărituri cu schiurile pe trambulina mare
1

4
Meciul Univ Craiova-FCSB: Valentin Creţu – E o înfrângere şi e dureroasă. Era ca o finală pentru noi
4

18
Succes important al liderului, Universitatea Craiova – FCSB 1-0
18

11
Corona Braşov, victorie în confruntarea cu JDA Dijon, în European League
11

10
România a învins Belgia cu 23-6, în Rugby Europe Championship
10

10
Mo Salah încă este foarte important pentru Liverpool, consideră căpitanul Vvan Dijk
10

6
Patinaj viteză: Olandeza Femke Kok a câştigat aurul la 500 m, cu record olimpic
6

12
PAOK a ratat un penalti şi a terminat la egalitate derby-ul cu AEK Atena, scor 0-0
12

8
Victorie pentru Bologna la Torino, scor 2-1
8

10
Andrei Chivulete şi Sorin Vadana arbitrează ultimele meciuri ale etapei
10

20
Andrei Raţiu a dat assist în Rayo Vallecano – Atletico Madrid 3-0
20

21
Reprezentanţii României au concurat la biatlon, în probele de pursuit
21

















Comentează