Alexandru Cicâldău, pasă de gol în meciul Galatasaray - FC Barcelona, scor 1-2, în Europa League

digisport.ro
morutan cicaldau galatasaray

Mijlocaşul Alexandru Cicâldău a dat o pasă de gol în meciul pe care echipa lui, Galatasaray, l-a pierdut, joi, pe teren propriu, scor 1-2, cu FC Barcelona, în manşa a II-a a optimilor de finală ale Ligii Europa. În tur, scorul a fost 0-0, astfel că echipa catalană se califică în sferturi, conform news.ro.

Au marcat: Marcao '28 / Pedri '37, Aubameyang '49.

În minutul 28, Cicâldău a centrat dintr-un corner de pe partea dreaptă şi Marcao a înscris din plonjon.

Olimpiu Moruţan a intrat pe teren în minutul 74, în locul lui Ryan Babel. În acelaşi minut, Cicâldău a fost înlocuit cu Dervisoglu.

Alte rezultate:

Bayer Leverkusen - Atalanta, scor 0-1 (în tur, 2-3);

A marcat: Boga '90+2.

- La oaspeţi, Valentin Mihăilă a rămas pe banca de rezerve.

Steaua Roşie Belgrad - Glasgow Rangers, scor 2-1 (în tur, 0-3);

Au marcat: Ivanici '10, El Fardou Ben '90+3 (p) / Kent '56.

Monaco - Braga, scor 1-1 (în tur, 0-2).

Au marcat: Disasi '90 / Ruiz '20.

Echipele FC Barcelona, Atalanta, Rangers şi Braga au obţinut calificarea în sferturi

De la ora 22.00 se joacă meciurile:

Eintracht Frankfurt - Betis Sevilla (în tur, 2-1);

Olympique Lyon - FC Porto (în tur, 1-0);

West Ham United - FC Sevilla (în tur, 0-1)

RB Leipzig este direct calificată în sferturi, după ce formaţia Spartak Moscova a fost exclusă din competiţie din cauza invadării Ucrainei de către Rusia.