Alexandru Maxim a înscris un gol pentru Mainz în Bundesliga, în victoria cu Leipzig, la doar două minute de la intrarea pe teren - VIDEO

Alex Maxim

Mainz a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 3-0, echipa Leipzig, într-un meci din etapa a XXXII-a a campionatului Germaniei, în care Alexandru Maxim a înscris un gol.

Maxim a intrat pe teren în minutul 83, în locul lui De Jong, şi după doar două minute (’85) a marcat. În minutul 89, românul a primit un cartonaş galben.

Celelalte goluri au fost înscrise de De Blasis ’29 (penalti) şi Baku ’90, scrie news.ro.

Vezi golurile AICI

În minutul 90+5, de la oaspeţi a fost eliminat Keita.

Partida Werder Bremen – Borussia Dortmund are loc tot duminică.

Cu două etape înainte de finalul sezonului, Mainz ocupă locul 14 în clasament, cu 33 de puncte, cu doar trei mai multe decât echipa de pe locul 16, Wolfsburg, poziţie care duce la barajul pentru salvarea de la retrogradare. Pe poziţia a 17, de pe care se retrogradează direct, se află Hamburger SV, cu 28 de puncte, iar ultimul loc este ocupat de FC Koln, cu 22 de puncte. FC Koln este retrogradată.