Argeș: Un bărbat care a căzut într-un puț adânc de 12 metri a murit

Autor: Ionel Dancu

Publicat: 05-01-2020

Actualizat: 05-01-2020

Article thumbnail

Sursă foto: stiripesurse.ro

Un bărbat de 68 de ani a murit, duminică, după ce a căzut într-un puț adânc de 12 metri și diametru de un metru, în comuna Băiculești, sat Tutana, din județul Argeș, potrivit Mediafax.

Potrivit ISU Argeș, bărbatul de 68 de ani a căzut într-un puț adânc de 12 metri și cu diametru de un metru, în comuna Băiculești, sat Tutana.

Bărbatul a fost scos inconștient din puț, în stop cardio-respirator, și au început imediat manevrele de resuscitare.

Din păcate, după efectuarea protocolului de resuscitare, bărbatul nu a putut fi salvat, fiind declarat decesul.

Deocamdată nu se știe ce căuta bărbatul în apropierea puțului și cum a căzut, acestea urmând să fie stabilite de polițiști, care au deschis un dosar de cercetare penală.

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri