Atalanta - Napoli, scor 4-2, în Serie A - Toate golurile au fost marcate în repriza a doua

Atalanta a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 4-2 (0-0), echipa Napoli, în etapa a XXIII-a a campionatului italian Serie A, potrivit news.ro.

Au marcat: Zapata '52, Gosens '64, Muriel '71, Romero '79 / Zielinski '68, Gosens '76 (a).

Într-un alt meci, AS Roma a remizat, în deplasare, scor 0-0, cu Benevento. Gazdele au evoluat în inferioritate numerică din minutul 57, după eliminarea lui Glik.

Citește și CODICELE atacului lui Băsescu la adresa DNA și susținerea SIIJ contra Direcției-Fratele și nepotul său, condamnați definitiv în spețe DNA, fiica sa ÎN AȘTEPTARE

În clasament conduce Inter Milano, cu 53 de puncte, echipă urmată de AC Milan, 49 de puncte, AS Roma, 44 de puncte, Atalanta şi Lazio, cu câte 43 de puncte, Juventus, 42 de puncte, şi Napoli, 40 de puncte.

Juventus va juca, luni, pe teren propriu, cu Crotone, ultima clasată, în această etapă.