Breaking! Vladimir Putin coordonează centrul operațional de urgență de la Kremlin, în urma atacului terorist

Autor: Remus Vlad, Redactor

Publicat: 22-03-2024

Actualizat: 22-03-2024

Article thumbnail

Sursă foto: stiripesurse.ro

Breaking! Vladimir Putin coordonează centrul operațional de urgență de la Kremlin, în urma atacului terorist

Președintele Rusiei, Vladimir Putin, se implică după atacul terorist din Moscova, de la Crocus hall, în urma căruia sunt cel puțin 40 de morți și peste 100 de răniți.

Liderul de la Kremlin prezidează centrul operațional de criză în urma evenimentului tragic din capitala Rusiei.

Putin a fost informat imediat de incident

Președintele rus Vladimir Putin a fost informat imediat despre începerea împușcăturilor, în primele minute ale incidentului de la sala de concerte, a declarat, vineri, purtătorul de cuvânt al președinției ruse, Dmitri Peskov.

"În primele minute, președintele a fost informat că împușcăturile au început. Președintele este informat în permanență de toate serviciile relevante cu privire la ceea ce se întâmplă și la măsurile luate. Președintele a dat toate instrucțiunile necesare", a spus Peskov.

Citește și: VIDEO – Primele rețineri după atacul terorist din Rusia: forțele de ordine au blocat și încercuit toată Moscova

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri