Canotoarea Simona Radiş, desemnată cea mai bună sportivă a CSA Steaua în 2020

ziare.com
Simona Radiș

Canotoarea Simona Radiş a fost desemnată cea mai bună sportivă a CSA Steaua în 2020, în cadrul unei ceremonii organizată în faţa tribunei VIP a noului stadion Steaua, potrivit news.ro.

Ea a fost urmată în clasament de Ciprian Tudosă (canotaj) şi Andreea Chiţu (judo).

20 de bărbați și o femeie în Guvernul Cîțu! Ce spune politologul Alina Mungiu-Pippidi

La tineret, podiumul este următorul: 1. Magdalena Maria Rusu, 2. Mugurel Semciuc, 3. Gianina Juncanariu – toţi trei de la canotaj.

În clasamentul juniorilor clubului roş-albastru, pe locul întâi s-a clasat Lavinia Ionescu (sambo), urmată de Gabriel Burtanete (gimnastică) şi Ana Romanţov (box).

Cea mai bună echipă a clubului Steaua Bucureşti în 2020 este formaţia de polo feminin, câştigătoare a Cupei şi Campionatului Naţional şi medaliată cu bronz la Danube Cup.