Cătălin Moroșanu și-a luat revanșa în fața lui Daniel Sam, în gala Dynamite de la Cluj

captura youtube
Catalin Morosanu

Cătălin Moroșanu și-a luat revanșa în fața lui Daniel Sam. Românul a câștigat meciul din cadrul galei Dynamite de la Cluj, însă nu a fost ușor. Moroșanu a început lupta cu stângul. În prima repriză a fost pus la podea, după o lovitură de genunchi din partea britanicului, potrivit Mediafax.

În repriza a doua, Cătălin Moroșanu, în vârstă de 34 de ani, a reușit să-l trimită și el la podea pe Daniel Sam. Totul s-a decis în ultima rundă, unde Cătălin Moroșanu a ieșit învingător.

"Îmi vine să plâng. Este ultimul meu meci în România, mă bucur că am luptat aici în Ardeal alături de voi.

Felicitări lui Daniel Sam, un adevărat luptător", a spus Moroșanu, la finalul meciului, potrivit sport.ro.

După acest succes, Moroșanu a ajuns la 48 de victorii, dintre care 28 obținute înainte de limită și 11 înfrângeri. De cealaltă parte, britanicul a suferit a 17-a înfrângere din carieră.

"Felicitări lui Moroșanu, am avut două războaie de-a lungul timpului! Am promis amândoi că venim la război și asta am făcut. Este un respect reciproc între noi", a spus Daniel Sam, conform aceleiași surse.

În aceeași gală, Benny Adegbuyi l-a învins la puncte pe croatul Mihajlevic, după o rundă de prelungiri.