Celta Vigo a învins la limită pe teren propriu Granada în ultimul meci al etapei a 7-a a campionatului spaniol

marca.com
LaLiga

Echipa Celta Vigo a învins la limită pe teren propriu, cu scorul de 1-0, formaţia Granada, printr-un gol marcat în prelungiri, luni seara, în ultimul meci al etapei a 7-a a campionatului de fotbal al Spaniei.

Mijlocaşul Denis Suarez a adus victoria "celeştilor" în ultimele secunde de joc (90+4), spre bucuria celor 6.375 de spectatori prezenţi în tribunele stadionului Balaidos.

Gazdele au ratat şi o lovitură de la 11 m, executată de Iago Aspas în minutul 73.

Celta Vigo a urcat pe poziţia a 13-a în clasament în urma acestui succes, în timp ce Granada a coborât pe locul 18 (primul retrogradabil).

Înaintea startului jocului, Celta i-a omagiat pe jucătorii care au făcut parte din prima echipă a clubului din Vigo care a evoluat în cupele europene, în sezonul 1971-1972, precizează EFE, citat de agerpres.

Rezultate:
Sâmbătă
Alaves - Atletico Madrid 1-0
A marcat: Laguardia (4).

Valencia - Athletic Bilbao 1-1
Au marcat: Andre (90+5), respectiv Martinez Berridi (69).

FC Sevilla - Espanyol Barcelona 2-0
Au marcat: En-Nesyri (13), Mir (87).

Real Madrid - Villarreal 0-0

Duminică
Mallorca - Osasuna Pamplona 2-3
Au marcat: Rodriguez (11), Nino (45+4), respectiv Angel (9), Perez (58), Martinez (88).

FC Barcelona - Levante 3-0
Au marcat: Depay (7 - penalty), L. de Jong (14), Fati (90+1).

Rayo Vallecano - Cadiz 3-1
Au marcat: Rivera (9), Falcao (44), Palazon (88), respectiv Haroyan (23).

Real Sociedad - Elche 1-0
A marcat: Oyarzabal (81).

Betis Sevilla - Getafe 2-0
A marcat: Willian Jose (14, 55).