CFR Cluj a eliminat-o pe CSU Craiova în optimile Cupei Ligii, după penaltiuri / VIDEO

cfr cluj

CFR Cluj s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Ligii după ce a trecut de CSU Craiova la lovituri de departajare, scor 0-0 (3-2 după loviturile de departajare).

Ardelenii puteau decide meciul în minutul 45, când Petrucci a ratat un penalty. În repriza secundă niciuna dintre cele două formații n-a riscat și s-a ajuns în prelungiri. În cele 30 de minute suplimentare jocul a fost mai degrabă unul bazat pe apărare.

La loviturile de departajare s-a ratat în serie. Bancu, Ivan și Vătăjelu au irosit loviturile de la 11 metri, în timp ce pentru ardeleni au marcat Cristian Lopez, Petrucci și Nascimento.

VEZI GOLURILE AICI

CFR Cluj va juca în sferturile de finală cu ASA Târgu Mureș, echipă care a trecut de Gaz Metan, scor 2-0.

Au marcat: Zlatinski (CSU), Cr. Lopez (CFR), Petrucci (CFR), Rocha (CSU), Nascimento (CFR)

Au ratat: Bancu (CSU), Ivan (CSU), T. Lopes (CFR), Vătăjelu (CSU), Bud (CFR), scrie gsp.ro.