Chelsea Londra a învins Aston Villa, scor 3-0, în Premier League. Lukaku a marcat de două ori

The Independent
Romelu Lukaku

Atacantul belgian Romelu Lukaku a reuşit o dublă pentru Chelsea Londra în partida câştigată pe teren propriu de echipa sa, cu scorul de 3-0, în faţa formaţiei Aston Villa, sâmbătă, în cadrul etapei a patra a campionatului de fotbal al Angliei, potrivit agerpres.ro.

Lukaku, aflat la primele sale goluri pe Stamford Bridge, a punctat în minutele 15 şi 90+3, ajutând-o pe Chelsea să obţină a 600-sa sa victorie în Premier League.

Celălalt gol al gazdelor a fost marcat de croatul Mateo Kovacic, în debutul reprizei secunde (49).

Rezultate:

Crystal Palace - Tottenham Hotspur 3-0

Au marcat: Zaha (76 - penalty), Edouard (84, 90+3).

Manchester United - Newcastle United 4-1

Au marcat: Cristiano Ronaldo (45+2, 62), B. Fernandes (80), Lingard (90+2), respectiv Manquillo (56).

Arsenal Londra - Norwich City 1-0

A marcat: Aubameyang (66).

Watford - Wolverhampton 0-2

Au marcat: Sierralta (74 - autogol), Hwang (83).

Brentford - Brighton 0-1

A marcat: Trossard (90).

Southampton - West Ham United 0-0

Leicester City - Manchester City 0-1

A marcat: Silva (62).

Chelsea Londra - Aston Villa 3-0

Au marcat: Lukaku (15, 90+3), Kovacic (49).

Duminică este programată partida Leeds United - Liverpool, în timp ce luni va avea loc întâlnirea Everton - Burnley.