Chiajna continuă să spere la salvare: Victorie mare în faţa Botoşaniului / VIDEO

Concordia Chiajna ACS Poli

Concordia Chiajna a învins-o pe FC Botoșani, scor 2-1, și păstrează șanse pentru a se salva de la retrogradare. După un start de meci anost, Herghelegiu a deschis scorul pentru moldoveni înainte de pauză, din penalty.

Ilfovenii au restabilit egalitatea în minutul 56, prin veteranul Marian Cristescu. Concordia a trecut în avantaj în minutul 62 prin nou-intratul Valentin Munteanu, care a luat pe cont propriu o acțiune și a șutat superb din interiorul careului.

VIDEO CU GOLURILE

Grație acestei victorii, Concordia Chiajna a acumulat 26 de puncte, egalând-o pe ACS Poli, ocupanta locului șase, cel care asigură prezența la barajul de menținere în Liga 1. Pandurii se află pe locul cinci, cu 27 de puncte. De partea cealaltă, FC Botoșani se menține pe poziția a patra în clasamentul play-out-ului, cu 30 de puncte.

Programul ultimei etape din play-out (duminică, 3 iunie)