Claudiu Bălan a marcat din nou pentru Giannina, în campionatul Greciei

graiul.ro
fotbal gol plasa poarta

Atacantul român Claudiu Bălan a marcat un gol pentru PAS Giannina, care a învins-o pe Levadiakos cu scorul de 3-1, sâmbătă, în deplasare, într-un meci din etapa a 17-a a campionatului de fotbal al Belgiei.

Bălan a fost cel care a deschis scorul în finalul primei reprize (45+1), după care oaspeţii au mai înscris prin Rodrigo Erramuspe (65) şi Georgios Pamlidis (69), scrie Agerpres.

Claudiu Bălan, care a fost 86 de minute pe teren, a ajuns la 5 goluri marcate în 12 partide pentru Giannina.

Pentru Levadiakos, la care atacantul român Adrian Petre nu a făcut parte din lot, a înscris Stavros Panagiotou (88).

În alt meci, PAOK Salonic, echipă antrenată de Răzvan Lucescu, a dispus de Lamia cu 3-0, în deplasare.