Claudiu Keșeru a reușit dubla în partida dintre Beroe și Ludogorets

Claudiu Keșeru

Claudiu Keșeru (32 de ani) a reușit sâmbătă, să găsească de două ori plasa porții echipei Beroe, conducându-și echipa spre victorie, Ludogorets impunându-se cu scorul de 4-2, potrivit Mediafax.

Ludogorets a deschis scorul în minutul 9 al partidei, prin golul lui Jorginho. Portughezul reușește să marcheze încă un gol, în minutul 36. În prelungirile primei reprize, Josipovic, marchează din penalty, reducând din avantajul lui Ludogorets.

În cea de-a doua repriză, Claudiu Keșeru marchează, în minutul 53, iar 3 minute mai târziu, în minutul 56, înscrie din nou. În prelungirile celei de-a doua reprize, Josipovic marchează din nou, pentru Beroe, scorul partidei dintre Ludogorets și Beroe încheindu-se 4-2.

În etapa a treia a campionatului bulgar, Ludogorets o va întâlni pe Bistritsa.