Clubul Unirea Slobozia, amendat cu 10.000 de lei de Comisia de Disciplină a FRF

Autor: Cătălin Lupășteanu

Publicat: 09-10-2024

Actualizat: 09-10-2024

Article thumbnail

Sursă foto: Inquam Photos / Octav Ganea

Clubul Unirea Slobozia a fost sancţionat cu o amendă de 10.000 de lei pentru incidentele provocate de spectatori la meciul cu Rapid Bucureşti (1-2), disputat pe 23 septembrie, în etapa a 10-a a Superligii de fotbal, potrivit Agerpres.

Atacantul nigerian Jordan Attah Kadiri (UTA), eliminat la meciul cu Petrolul (3-1), din etapa a 12-a, a fost sancţionat cu o suspendare pentru trei meciuri şi i amendat cu 5.000 de lei. Iniţial, Kadiri primise cartonaş galben, dar la sesizarea VAR-ului, arbitrul Horia Gabriel Mladinovici a arătat cartonaşul roşu pentru lovirea unui adversar.

Atacantul liberian Mohammed Kesselly Kamara (CFR Cluj), care a primit cartonaşul roşu la meciul, cu Poli Iaşi (2-1), în etapa a 12-a, a primit o suspendare de un meci şi o penalitate sportivă de 740 de lei.

Google News
Explorează subiectul
Comentează
Articole Similare
Parteneri