Constantin Budescu a înscris două goluri la meciul Al Shabab – Al Batin, în Arabia Saudită

gsp.ro
Constantin Budescu

Formaţia Al Shabab, antrenată de Marius Şumudică, a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 4-0, echipa Al Batin, într-un meci din etapa a XIV-a a campionatului Arabiei Saudite, în care Constantin Budescu a înscris două goluri şi a pasat decisiv la alt gol, relatează News.ro.

Budescu a marcat în minutele 22 şi 59. Celelalte goluri au fost înscrise de Caike, în minutele 20 (assist Budescu) şi 36.

Constantin Budescu a jucat până în minutul 80. Celălalt jucător român de la Al Shabab, Valerică Găman, a fost integralist.

Al Shabab ocupă locul trei în clasament, cu 26 de puncte, iar Al Batin este pe 14, cu 11 puncte.