DESCARCĂ APLICAȚIA: iTunes app Android app on Google Play Windows Phone Store
CELE MAI NOI ȘTIRI ȘI ALERTE BREAKING NEWS: ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Constantin Stoica şi Vlad Stancu de la CSA Steaua au câştigat fiecare două titluri de campion naţional la înot

Primaria Sectorului 4
bazin inot simiolimpic

Constantin George Alexandru Stoica (CSA Steaua) şi Vlad Ştefan Stancu (CSA Steaua) au obţinut câte două titluri în primele zile ale Campionatelor Naţionale masculine de înot în bazin olimpic desfăşurate în Complexul Sportiv Naţional ''Lia Manoliu'' din Bucureşti, potrivit agerpres.ro.

Stoica s-a impus la 50 m liber şi la 100 m liber, iar Stancu a obţinut victorii la 400 m liber şi 1.500 m liber.

Robert Glinţă, calificat la JO de la Tokyo în proba de 100 m spate, a ieşit victorios la 50 m spate, în timp ce Daniel Cristian Martin (CSM Bacău), şi el calificat la JO în proba de 100 m spate, a câştigat la 100 m fluture.

Rezultate:

50 m liber

1. Constantin George Alexandru Stoica (CSA Steaua) 00:22:85

2. Robert Andrei Glinţă (CS Dinamo) 00:23:05

3. Cătălin Paul Ungur (CS Universitatea Cluj) 00:23:35

200 m bras

1. Mihai Iacob (CSM Piteşti) 02:18:32

2. Sebastian Nicolae Tulea (CS Farul Constanţa) 02:22:10

3. Darius Cătălin Petrache (CSA Steaua) 02:24:69

100 m fluture

1. Daniel Cristian Martin (CSM Bacău) 00:54:08

2. Tobias George Dumitrache (CSM Bucureşti) 00:55:43

3. Antonio Andrei Costroj (CSA Steaua) 00:55:76

200 m mixt

1. Mihai Gergely (CSM Cluj-Napoca) 02:07:44

2. Andrei Sebastian Simon (CSU Politehnica Timişoara) 02:09:51

3. Cristian Lăpădat (CSA Steaua) 02:10:22

50 m spate

1. Robert Andrei Glinţă (CS Dinamo) 00:25:12

2. Cătălin Paul Ungur (CS Universitatea Cluj) 00:25:89

3. Andrei Mircea Anghel (CSM Bucureşti) 00:26:10

400 m liber

1. Vlad Ştefan Stancu (CSA Steaua) 03:58:55

2. Bogdan Alexandru Ştefănescu (CSU Piteşti) 04:07:91

3. Sebastian Nicolae Tulea (CS Farul Constanţa) 04:09:00

50 m bras

1. Radu Vaipan (CSM Timişoara) 00:29:10

2. Daniel Alexandru Nicuşan (CSM Piteşti) 00:29:13

3. Andrei Răzvan Grădinaru (CS Farul Constanţa) 00:29:18

100 m liber

1. Constantin George Alexandru Stoica (CSA Steaua) 00:50:21

2. George Adrian Raţiu (CSA Steaua) 00:50:74

3. Mihai Gergely (CSM Cluj-Napoca) 00:51:24

200 m spate

1. Carol Mihai Cojocaru (CSM Bacău) 02:06:51

2. Gabriel Ioan Dumitrache (CS Dinamo) 02:09:17

3. Rareş Lucian Hriţcu (CSŞ Hunedoara) 02:09:50

50 m fluture

1. Cătălin Paul Ungur (CS Universitatea Cluj) 00:24:12

2. George Adrian Raţiu (CSA Steaua) 00:24:56

3. Antonio Andrei Costroj (CSA Steaua) 00:24:58

1.500 m liber

1. Vlad Ştefan Stancu (CSA Steaua) 15:31:61

2. Bogdan Alexandru Ştefănescu (CSU Piteşti) 16:15:83

3. Andrei Enache (CSA Steaua) 16:16:15

ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Fii la curent cu cele mai noi stiri.

Urmărește stiripesurse.ro pe Facebook

×
NEWSLETTER

Nu uitaţi să daţi "Like". În felul acesta nu veţi rata cele mai importante ştiri.