Cornel Râpă a marcat pentru Cracovia în campionatul Poloniei

descopera.ro
fotbal minge

Fotbalistul echipei Cracovia, Cornel Râpă, a marcat un gol în meciul câştigat, duminică, în deplasare,cu scorul de 2-1, în faţa formaţiei Lech Poznan, în etapa a şaptea a campionatului Poloniei, potrivit news.ro.

Râpă a deschis scorul în minutul 27.

Pentru oaspeţi a înscris şi Van Amersfoort, în minutul 68, iar Lech a marcat prin Tomczyk ’89.

Râpă a evoluat pe toată durata partidei, la fel şi Sergiu Hanca, celălalt român de la Cracovia. Hanca a primit un cartonaş galben în minutul 74.

Cracovia ocupă locul patru în clasament, cu 13 puncte, iar Lech Poznan este pe şase, cu 11 puncte. Lider este Slask Wroclaw, care are 15 puncte.