Costel Căşuneanu jr. a câștigat etapa de super rally de la Craiova

Autor: Remus Vlad, Redactor

Publicat: 15-09-2019

Actualizat: 15-09-2019

Article thumbnail

Sursă foto: stiripesurse.ro

Costel Căşuneanu jr. a fost cel mai rapid dintre piloţii care s-au întrecut în acest weekend în a treia etapă din Campionatul Naţional de Super Rally, care a avut loc pe străzile Craiovei, anunță MEDIAFAX.

Klaus Iohannis, atacuri în rafală la Guvern: Sunt multe de îndreptat după guvernările eșuate ale PSD

După podiumul de la Mangalia şi victoria de la Târgu Mureş, Căşuneanu a început excelent şi runda desfăşurată în centrul Băniei. Pe o Skoda Fabia R5, acesta s-a poziţionat ca lider încă din calificări în aplauzele celor aproximativ 10.000 de spectatori. În manşele finale, pilotul originar din Bacău a bifat timpul zilei, încheind traseul de concurs în 03:19,153. Acesta i-a devansat pe Dani Oţil şi pe Titi Aur, cei care l-au urmat în clasamentul general al rundei.

Un total de 37 de piloţi s-au întrecut în evenimentul organizat în zona pasajului Universitate din Craiova. Printre cei care au asistat la etapă s-a numărat şi luptătorul Cătălin Moroşanu, acesta alegând să concureze din dreapta unuia dintre concurenţi.

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri