Cristian Popescu Piedone pune capăt speculațiilor fierbinți: Nu mă interesează nicio primărie

Autor: Florin Pușcaș

Publicat: 08-05-2025 18:20

Actualizat: 08-05-2025 21:20

Article thumbnail

Sursă foto: stiripesurse.ro

Președintele ANPC, Cristian Popescu Piedone, fost edil al Sectorului și și fost candidat la alegerile trecute la Primăria Capitalei, spune că nu îl mai interesează „nicio primărie”, în replică pentru cei care îl acuză că face campanie electorală.

„Știu că activitatea noastră, a celor din ANPC, îi deranjează pe cei care vor să facă averi rapide pe batjocură și pe buzunarele românilor! De la ei și de la amicii lor de business… a pornit prin țară zvon că prin munca mea și a colegilor mei… îmi fac campanie electorală! Că mă antrenez să candidez la vreo primărie!!! Oameni buni, nu! Nu mă interesează nicio primărie”, scrie pe Facebook Cristian Popescu Piedone.

El arată că vrea sa-i protejeze românii buni din funcția actuală, de președinte al ANPC.

„Și dacă viitorul guvern va considera că eu și colegii mei facem treabă bună pentru România… vom continua să facem treabă bună! Am început un proiect bun și vreau să continuăm să protejăm românii și România, deopotrivă”, încheie Piedone.

Google News
Explorează subiectul
Comentează
Articole Similare
Parteneri