Cristina Neagu chiar este deasupra tuturor: A fost aleasă cel mai bun inter stânga în All Star Team al Ligii Campionilor

Autor: Cristi Șelaru, Redactor

Publicat: 28-05-2021

Actualizat: 28-05-2021

Article thumbnail

Sursă foto: stiripesurse.ro

Căpitanul naţionalei României şi al CSM Bucureşti, Cristina Neagu, a fost aleasă în All Star Team al Ligii Campionilor, sezonul 2020-2021, potrivit anunţului EHF de vineri seară, înaintea Turneului Final 4 de la Budapesta.

Cristina Neagu a fost desemnată cel mai bun inter stânga al competiţiei, după ce a primit şapte nominalizări din partea antrenorilor din Liga Campionilor.

În echipa ideală a stagiunii se află şi fostele jucătoare ale CSM Bucureşti, Majda Mehmedovici şi Nora Mork.

Antrenorul anului a fost ales Ole Gustav Gjekstad.

Cristina Neagu nu a reuşit cu CSM Bucureşti calificarea la Turneul Final4 al Ligii Campionilor, care debutează sâmbătă, la Budapesta.

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri