CSM București - Vardar Skopje 27-21: Româncele sunt în FINALA Ligii Campionilor

csm bucuresti fete handbal

CSM București s-a impus cu 27-21 și joacă, duminică, cu trofeul pe masă. E prima finală cu o echipă românească după performanța reușit de Oltchim

Minutul 57: CSM are 26-18. Adversara în finala de duminică va fi Gyor, care a eliminat-o pe Buducnost Podgorica, echipa Cristinei Neagu.

Minutul 50: Mai sunt 10 minute și CSM București are 9 goluri avantaj: 24-15.

Minutul 44: CSM București e aproape calificată în finala Ligii Campionilor. Are un avans de 11 goluri: 21-11

Minutul 49: Campiona României e de neoprit și conduce cu 17-10.

Minutul 46: CSM are un avantaj de 5 goluri, 15-10

Meciul a fost reluat după pauză. CSM este, la acest moment, calificată, de la prima participare, în finala Ligii Campionilor.

Rezultat la pauză: CSM București - Vardar Skopje 14 - 9

Minutul 24: CSM conduce cu 13-6

Minutul 15: CSM are un avantaj de 6 goluri, 8-2

Minutul 10: CSM conduce cu 5-1

UPDATE: Minutul 5: CSM București conduce cu 2-1

CSM Bucureşti va debuta în Final Four sâmbătă, de la ora 18.45, în meciul cu Vardar Skopje. În cealaltă partidă se Buducnost Podgorica a fost învinsă de maghiarele de la Gyor. Echipa câştigătoare va juca finala Ligii Campionilor, duminică, de la ora 18.45, finala mică urmând să aibă loc tot duminică, dar de la 16.15.

Meciul CSM București - Vardar Skopje, din semifinalele turneului Final Four, se joacă în "Papp Laszlo Arena" din Budapesta.