CSU, victorie 'la foc automat' în faţa Timişoarei: Două goluri marcate în trei minute / VIDEO

gsp.ro
Chiajna Timisoara

Pe un teren înghețat, CSU s-a impus fără probleme în meciul cu ACS Poli, scor, 2-0 și a urcat pe locul doi în clasament, la egalitate cu Viitorul și la un punct de liderul Steaua. Gazdele au început furtunos partida și s-au desprins repede pe tabela de marcaj: Nuno Rocha a deschis scorul în minutul 13, după o pasă a lui Gustavo.

La doar trei minute, CSU și-a majorat avantajul grație reușitei brazilianului Gustavo. Grație acestei victorii, CSU a urcat pe locul doi în clasamentul Ligii 1, cu 33 puncte, în timp ce ACS Poli a rămas pe ultimul loc, cu doar 4 puncte.