Cupa Italiei: Juventus Torino, ultima echipă calificată în semifinale, după o victorie lejeră cu Frosinone

flashscore.ro
juventus torino

Echipa italiană Juventus Torino a învins joi, pe teren propriu, scor 4-0, formaţia Frosinone, în sferturile de finală ale Cupei Italiei. Juventus este ultima echipă calificată în semifinalele competiţiei, anunță news.ro.

Juventus a controlat meciul cu Frosinone, iar Arkadiusz Milik a reuşit un hat-trick prin care a rezolvat meciul. Polonezul a deschis scorul în minutul 11, din penalti, apoi l-a majorat în minutul 38, iar după pauză a făcut 3-0, în minutul 48. Kenan Yildiz a stabilit scorul final în minutul 61 şi Juventus Torino merge în semifinale, unde va înfrunta pe Lazio Roma.

În a doua semifinală vor juca Atalanta şi AC Fiorentina. Semifinalele se dispută în două manşe, în luna aprilie.