Dan Nistor: 'Îi dedic această victorie lui Danciu, sperăm să se întoarcă. Aici e casa lui, e rău să fie plecat de acasă'

Dan Nistor Dinamo

Dinamo s-a calificat în optimile de finală ale Cupei României după o victorie cu 3-1 împotriva Daciei Unirea Bărila. Dan Nistor a reuşit o dublă şi pasat decisiv la prima reuşită a "câinilor", iar căpitanul dinamovist anunţă revirimentul grupării din Ştefan cel Mare.

Decarul alb-roşu a avut mesaje de transmis pentru Ionel Dănciulescu şi FlorinBratu.

Dan Nistor a marcat în minutele 8 şi 71 ale partidei Dacia Unirea Brăila - Dinamo 1-3. Mai mult, căpitanul dinamovist a pasat decisiv la prima reuşită, cea a lui Ricardo Grigore, în minutul 2. La finalul meciului, acesta a dezvăluit că Ionel Dănciulescu a plâns în vestiar când toţi jucătorii i-au strigat numele.

"Mă bucur că am marcat două goluri, am reuşit să îmi ajut echipa să câştige! Sper să ne dezlănţuim şi să nu mai facem greşeli. Îi dedic această victorie lui Danciu, sperăm să se întoarcă. Aici e casa lui, e rău să fie plecat de acasă. A venit în vestiar, ne-a mulţumit, a plâns. Tot vestiarul îi striga numele! Sperăm să se întoarcă", a spus Dan Nistor după meci, la DigiSport.

Căpitanul lui Dinamo i-a transmis un mesaj lui Florin Bratu, fostul său antrenor, care l-a criticat dur după ultimul său meci pe banca tehnică a "câinilor": "A fost o perioadă foarte grea, dificilă, toată lumea m-a considerat buba neagră de la Dinamo. Am primit foarte multe mesaje urâte. Îi mulţumesc lui Florin Bratu pentru tot ce a făcut la Dinamo, îi doresc baftă la viitoarea echipă. Pe viitor, cine ştie, se întâlneşte munte cu munte, dar om cu om.

Începe o nouă perioadă la Dinamo. Sperăm să facem lucruri minunate împreună cu Mister", a conchis Nistor, la DigiSport.