Dennis Man a marcat în victoria Parmei în Coppa Italia, în timp ce Empoli, cu Răzvan Marin titular, a pierdut

Twitter
dennis man

Parma a învins sâmbătă, în deplasare, formaţia Bari, scor 3-0, în a doua etapă din Coppa Italia. Românul Dennis Man a marcat un gol pentru Parma. Echipa lui Răzvan Marin, Empoli, a pierdut pe teren propriu, scor 1-2, cu Cittadella.

Parma s-a impus la Bari, cu 3-0, iar Dennis Man, care a fost integralist, a marcat al treilea gol al oaspeţilor, în minutul 75. Celelalte două goluri ale parmegianilor au fost reuşite de Benedyczak (min. 8) şi Bonny (min. 34). Valentin Mihăilă a intrat în minutul 77 la Parma, scrie news.ro.

Empoli a pierdut pe teren propriu meciul cu Cittadella, în a doua etapă din Coppa Italia, chiar dacă a deschis scorul încă din minutul 8, prin Caputo. Amatucci (min. 61) şi Magrassi (min. 80) au înscris golurile victoriei oaspeţilor. Răzvan Marin a fost titular la Empoli şi a fost înlocuit în minutul 58.