Din SUA, Klaus Iohannis vorbește despre DEZVĂLUIRILE lui Daniel Dragomir: 'Am rugat să se informeze cine e acest fost angajat SRI'

Autor: Cristi Șelaru, Redactor

Publicat: 21-09-2017

Actualizat: 21-09-2017

Article thumbnail

Sursă foto: stiripesurse.ro

Preşedintele Klaus Iohannis a declarat joi că aşa-zisele dezvăluiri ale fostului colonel SRI, Daniel Dragomir, nu afectează credibilitatea vreunei instituţii, deoarece, în cazul acestuia, nivelul de credibilitate este foarte mic, el plecând din Serviciu ca urmare a unor probleme penale.

"Mi se pare o campanie ciudată. Nu am urmărit în detaliu fiindcă nu urmăresc astfel de cancan-uri, dar nu cred că afectează credibilitatea vreunei instituţii, ba chiar când am rugat pe cineva să se informeze cine este acest fost angajat al SRI mi s-a spus că omul a plecat din SRI din cauza unor probleme penale, dosare penale şamd. Nivelul de credibilitate, după părerea mea, este foarte mic", a spus Iohannis.

Citește și: Atenție mare! Se schimbă legea energiei termice – la ce veți fi obligați

Preşedintele Iohannis se află începând de duminică la New York pentru a participa la Adunarea Generală a ONU. Joi, el va fi prezent la Philadelphia unde va vizita Liberty Bell şi Complexul Independence Hall şi se va întâlni cu comunitatea de români din zonă.

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri