Dinamo a fost învinsă la Iaşi cu 2-1: Golul victoriei lui Poli a venit în ultima secundă / VIDEO

Dinamo

Poli Iași a învins Dinamo în etapa a 6-a din Liga 1, scor 2-1, după ce moldovenii făceau egal etapa trecută cu Steaua, 1-1. Elevii lui Cosmin Contra au marcat primii în minutul 9, când Adam Nemec a trimis cu capul de la 11 metri, dintre Frăsinescu și Tiago, și l-a învins pe Kelava.

VIDEO CU GOLURILE

Dinamo a rămas în 10 oamenii în minutul 74, după eliminarea lui Ionuț Nedelcearu, care a văzut al doilea cartonaș galben pentru un fault în marginea careului. Ieșenii au profitat de omul în plus și au egalat cu 10 minute înainte de final, când ugandezul Kizito, intrat în repriza secundă, a împins în poartă mingea venită de la Platini. Trupa lui Stoican a avut și ea un eliminat în persoana lui Qaka, în minutul 85, pentru un fault. Jo Santos, la primul său meci în tricoul moldovenilor, a punctat în prelungirile partidei și a stabilit scorul final, 2-1.