Dinamo a luat bătaie și la Iași: Ioan Andone e pe făraș

Inquam Photos / Octav Ganea
Inquam coregrafie Steaua Dinamo Steaua

Poli Iași a câștigat meciul jucat pe teren propriu contra lui Dinamo, scor 3-1, în etapa cu numărul 21 din sezonul regulat al Ligii 1.

După doar 6 minute de joc, Nistor a executat o lovitură liberă de pe partea stângă, Ceccarelli a reluat cu capul, iar Grahovac a respins, dar balonul a ajuns la Nedelcearu, care a reluat în poartă din câțiva metri.

În minutul 25, Nedelcearu l-a fautat pe Bosoi în careu, iar Sebastian Colțescu a dictat lovitură de la 11 metri. Andrei Cristea a restabilit egalitatea de la punctul cu var.

Busuladzici a văzut cartonaș roșu direct în minutul 63, după ce l-a lovit cu talpa în piept pe Crețu.

Stelistul împrumutat de Steaua la Poli Iași, Cătălin Ștefănescu, a adus formația antrenată de Eugen Neagoe în avantaj, cu reușita din minutul 72, după o combinație superbă reușită de ieșeni în careul dinamovist.

Gheorghe Vasile a dat lovitura de grație "câinilor", în minutele de prelungire ale meciului, când a trimis în poartă cel de-al doilea penalty acordat Iașiului, scrie gsp.ro.

VEZI golurile AICI

Cu succesul obținut în fața "câinilor", Iașiul a trecut de Pandurii în clasament și a urcat pe locul 10, cu 25 de puncte.