Dinamo a remizat cu Dunărea Călăraşi, scor 1-1

suporteri Dinamo

Formaţia Dinamo a încheiat la egalitate, scor 1-1 (0-1), meciul susţinut, luni, pe teren propriu, în compania echipei Dunărea Călăraşi, în epilogul etapei a XII-a a Ligii I. Acesta a fost primul meci oficial pentru antrenorul Mircea Rednic de la revenirea pe banca tehnică a dinamoviştilor, informează News.ro.

Pentru Dinamo a marcat Popa, în minutul 56, iar pentru Dunărea Călăraşi a înscris Ndiaye, în minutul 22.

0-1:  Ndiaye trece de Popescu, îl driblează şi pe Penedo şi înscrie în poarta goală

1-1: Sorescu a centrat de pe partea dreaptă până în careu de unde Popa a înscris cu capul din 6 metri

Dinamo Bucureşti: Penedo - Hanca, M. Popescu, Mezague, Olteanu – Salomao, Cooper, Gomelt (Popa '46), Sorescu (Delorge '70) – Subotic (Moldoveanu '58), Grozav. Antrenor: Mircea Rednic

Dunărea Călăraşi: Straton – Gligorov, Şeroni, Dobrosavlevici, Ispas – Bourceanu (Cucu '59) – Al. Munteanu, Honciu (Clemence '85), Pană, Cârnaţ (Simion '81) -  Ndiaye. Antrenor: Dan Alexa

Cartonaşe galbene: Sorescu '47, Hanca '58 / Pană '21, Honciu '37, Ispas '53, Munteanu '90+3

Cartonaş roşu: Munteanu '90+3

Arbitru: Alexandru Tudor (Bucureşti) - Asistent 1: Mircea Orbuleţ (Bucureşti) - Asistent 2: Ciprian Danşa (Satu Mare) - Rezervă: Ionuţ Coza (Cernica)

Observator LPF: Marin Petrache (Săbăreni); Observator CCA: Sorin Boca (Iaşi).

Înaintea meciului s-a ţinut un moment de reculegere în memoria lui Ilie Balaci, iar fanii dinamovişti au afişat un mesaj pe care scria: "Odihneşte-te în pace, minune blondă!".

De asemenea, fanii de la PCH au afişat un mesaj pe care scria: "Iartă-ne, Claudiu".

La meci au asistat 2710 de spectatori, din care 20 de fani ai formaţiei Dunărea Călăraşi.