Dinamo obține doar un rezultat de egalitate în meciul cu FC Bihor, scor 1-1, în Cupa României

wallpapertip.com
dinamo logo

Echipa Dinamo Bucureşti a încheiat la egalitate vineri seara, în deplasare, scor 1-1, cu formaţia FC Bihor, în ultimul meci al etapei a doua din faza grupelor Cupei României.

La Oradea, Dinamo a avut de furcă în faţa unei echipe din Liga a treia, dar a deschis scorul în minutul 48. Ahmed Bani a executat o lovitură liberă, balonul a lovit bara şi Ricardo Grigore a trimis în plasă. Orădenii au egalat în minutul 82, prin Andrei Alexandru Popa, care a reluat din voleu, după o gafă a lui Ricardo Grigore. În minutul 84 portarul gazdelor, Pânzariu a salvat incredibil la şutul lui Denis Politic şi meciul s-a încheiat la egalitate, 1-1.

În grupa a 3-a din Cupa României, după două etape, Dinamo are două puncte şi se află pe locul 4, iar FC Bihor este pe locul 5, cu un punct, conform news.ro.