Dinamo se împiedică la Târgu Mureș, care obține prima victorie a sezonului - VIDEO

Dinamo CFR

Ianis Zicu și Dan Alexa și-au bătut fosta echipă! ASA Târgu Mureș a învins-o pe Dinamo cu scorul de 2 - 1, iar Zicu a reușit golurile ardelenilor. Rotariu a deschis scorul pentru câini în minutul 60, după o gafă a apărării lui Alexa. În minutul 77, Zicu a intrat în scenă. A egalat dintr-o lovitură liberă, iar 10 minute mai târziu a reușit dubla și golul victoriei pentru Târgu Mureș cu o reușita superbă.

ASA Târgu Mureș obține prima victorie din noul sezon, scor 2-1 cu Dinamo, care rămâne pe locul 3, la 5 puncte în spatele Stelei și la egalitate de puncte cu Botoșani, anunță sport.ro.