Dinamo, umilită în primul amical din Slovenia

dinamo steaua

Echipa de fotbal Dinamo a fost învinsă miercuri cu scorul de 5-1 (4-1) de Samtredia, vicecampioana Georgiei, în primul amical din cadrul stagiului de pregătire pe care îl desfășoară în Slovenia, informeză site-ul oficial al grupării alb-roșii.

Golul formației bucureștene a fost marcat de mijlocașul Valentin Lazăr în minutul 43. În meciul disputat la Maribor, tehnicianul Ioan Andone a folosit următorul unsprezece: I. Popescu — Hanca, Marc, Nedelcearu, Olteanu — Anton, Dudea — P. Petre, Rotariu, V. Lazăr — Gnohere. După pauză au mai intrat jucătorii Muțiu, Corbu, M. Popescu, Codreanu, Dobre, I. Șerban, Tîrcoveanu, Palic, V. Costache și Kyprou. Următoarea partidă amicală a formației Dinamo este programată sâmbătă, 25 iunie, (19,00 ora României) împotriva echipei Osijek (Croația), anunţă Agerpres.