Directorul clubului Juventus Torino: Au fost ani minunaţi, un capitol important din cariera mea se apropie de sfârşit

Autor: Anca-Adriana Huza

Publicat: 26-05-2021

Actualizat: 26-05-2021

Article thumbnail

Sursă foto: news.ro

Directorul sportiv al clubului Juventus Torino, Fabio Paratici, va părăsi gruparea care nu i-a prelungit contractul, după 11 ani petrecuţi la ''bianconeri'', scrie AFP.

''Au fost ani minunaţi în care m-am dezvoltat profesional şi am trăit emoţii intense. Un capitol important din cariera mea se apropie de sfârşit, în aşteptarea unor noi provocări'', a spus Paratici (48 de ani).

El a sosit la Juventus în 2010 de la Sampdoria în calitate de coordonator tehnic, înainte de a trece pe postul de director tehnic în 2018 după plecarea lui Giuseppe Marotta, scrie Agerpres.ro.

Juventus Torino, fostă campioană a Italiei, a terminat sezonul actual pe locul patru, prinzând in extremis un loc în Liga Campionilor.

Şi postul antrenorului Andrea Pirlo pare, de asemenea, ameninţat, chiar dacă echipa a reuşit să câştige Cupa Italiei, presa sportivă avansând numele lui Massimiliano Allegri ca posibil succesor.

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri