Doi agenţi de poliţie au fost răniţi şi transportaţi la spital după ce autospeciala în care se aflau a fost implicată, marţi seara, într-un accident pe DN 66, în localitatea Izvoarele, a informat miercuri purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliţie Judeţean (IPJ) Gorj, Miruna Prejbeanu, potrivit Agerpres.
Potrivit acesteia, în timp ce autospeciala se deplasa regulamentar din direcţia Craiova spre Târgu Jiu, a fost acroşată de un autoturism care a pierdut controlul direcţiei de mers şi a pătruns pe contrasens.
Citește și: Declarație ȘOC în dosarul agenților VIOLENȚI de la SECȚIA 16: „Nu l-am denunțat pe Șeicaru„ ...
"În urma impactului, doi agenţi de poliţie au suferit leziuni şi au fost transportaţi la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale. Ambii conducători auto au fost testaţi cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ. În cauză s-a întocmit dosar penal pentru vătămare corporală din culpă", a spus Miruna Prejbeanu.
Comentează