Doi bărbaţi au fost reţinuţi de poliţişti după ce au fost implicaţi într-o încăierare pe stradă, în timpul căreia un tânăr a fost rănit şi două autoturisme au fost avariate.
Potrivit Inspectoratului de Poliţie Judeţean (IPJ) Galaţi, incidentul s-a produs în apropierea unei staţii de autobuz. Poliţiştii care au intervenit la faţa locului au identificând principalele persoane implicate - trei bărbaţi cu vârstele de 21, 33 şi 34 de ani, toţi din municipiul Galaţi, informează Agerpres.
"Din cercetări a rezultat că, pe fondul unui conflict spontan iscat de la o fată, persoanele implicate s-au agresat reciproc, unele dintre acestea suferind diferite leziuni înţepat-tăiate la nivelul membrelor superioare, fiind necesar transportul la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale. Tânărul de 21 ani a rămas internat. De asemenea, în timpul altercaţiei au fost produse diferite distrugeri la cele două autoturisme folosite de persoanele implicate", se arată într-un comunicat al IPJ Galaţi.
Poliţiştii au întocmit un dosar penal pentru distrugere, lovire sau alte violenţe şi tulburarea ordinii şi liniştii publice, fiind dispusă măsura reţinerii pentru o perioadă de 24 de ore în cazul bărbaţilor de 34 şi 33 de ani.
"În cursul zilei de astăzi, aceştia vor fi prezentaţi Parchetului de pe lângă Judecătoria Galaţi în vederea luării unei măsuri preventive. Cercetările vor continua în vederea stabilirea întregii activităţi infracţionale a tuturor persoanelor implicate şi în funcţie de probatoriul administrat se vor dispune şi măsurile legale", se mai menţionează în comunicat.
Dragostea bat-o vina! Trei tineri s-au bătut în plină stradă, din cauza unei fete: unul dintre ei a fost tăiat și a ajuns la spital
Explorează subiectul
Articole Similare

3
Două maşini şi un TIR, implicate într-un accident rutier produs în zona localităţii Moţca, la intersecţia DN 2 cu DN 28A - Patru persoane, evaluate
3

417
Plăți deblocate: voucherele Materna și stimulentele pentru copiii cu handicap, achitate integral după luni de restanțe
417

4.511
VIDEO Poliția l-a prins pe bărbatul care l-a omorât pe Gheorghe Chindriș, omul care a făcut un sat românesc în America
4.511

1.087
Incident șocant într-un cimitir din Constanța: morminte distruse și bunuri furate din cripte
1.087

57
Bărbat reţinut după ce a intrat într-o benzinărie cu cagulă pe cap, a ameninţat un angajat şi a furat o sumă de bani
57

52
Afectează alimentaţia vegetariană creşterea la copii? Ce spun datele ştiinţifice
52

22
MApN: Ministrul Miruţă la Conferinţa de Securitate de la Munchen - consultări strategice cu liderii industriei de apărare
22

39
Tânăr arestat după ce a tâlhărit o femeie la un bancomat din Bârlad; el a fost prins de un poliţist rutier
39

1.046
Avertizare de inundații până luni la prânz: risc crescut pe râuri din vest, sud și est
1.046

61
Cadavrul unui bărbat cu urme de violenţă pe corp, găsit într-o gospodărie din Vrancea
61

26
Anchetă a Poliţiei, după ce mai multe morminte dintr-o localitate din judeţul Constanţa au fost vandalizate, fiind sustrase bunuri
26

25
Acrobat rănit după o cădere de la patru metri, la un spectacol de circ din Craiova
25

38
Scurgeri de gaz într-un bloc din Piatra Neamț
38

















Comentează