DRAMĂ în Liga Campionilor: Liverpool a fost ELIMINATĂ din Liga Campionilor, de Atletico Madrid, iar PSG a trimis-o acasă pe Borussia

champions league

Formaţia Paris Saint-Germain s-a calificat, miercuri seară, în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, învingând cu scorul de 2-0 echipa Borussia Dortmund, pe teren propriu, în manşa secundă a optimilor de finală.

În tur, a fost 2-1 pentru Borussia Dortmund.

La Paris, au marcat Neymar ’28 şi Bernat ‘45+1.

Vezi golurile AICI

În minutul 89, de la oaspeţi a fost eliminat Emre Can.

Liverpool, deținătoarea trofeului, a fost eliminată de Atletico Madrid. După 0-1 în tur, englezii au marcat prin Wijnaldum, în minutul 43 și partida retur a intrat în prelungiri, scorul după 90 de minute fiind 1-0 pentru Liverpool. Acolo, Liverpool a făcut 2-0 prin Firmino, în minutul 94, dar Llorente , în minutele 97 și 105 i-a îngropat pe britanici. Morata a marcat golul victoriei lui Ateltico, în prelungirile prelungirilor, meciul terminându-se 2-3.

În sferturile LC s-au mai calificat până acum Leipzig şi Atalanta Bergamo.