Simona Halep e în finală la Australian Open, după ce a învins-o pe Angelique Kerber / LIVETEXT

Simona Halep

UPDATE Meci de infarct la Australian Open. Simona Halep a învins-o pe Angelique Kerber, după un set decisiv absolut fenomenal, cu mai multe break-uri. Românca a învins cu 9-7.

UPDATE Dramă la Melbourne. Kerber reușește break-ul și rămâne la un game distanță de Halep, scor 5-4.

UPDATE Halep rămâne la un game distanță de Kerber, scor 4-3.

UPDATE Halep și Kerber merg braț la braț în setul decisiv. Românca reușește să preia avantajul, conducând cu 2-1 la game-uri, după un schimb de mingi echilibrat.

UPDATE Meci fenomenal între Halep și Kerber. Liderul mondial conduce cu 7-6 și mai are nevoie de un game pentru a ajunge în finală.

UPDATE Simona Halep este de nerecunoscut. Românca a avut o evoluție mai slabă în setul doi, iar Kerber a revenit în forță. Nemțoaica a egalat la seturi și urmează setul decisiv.

UPDATE Angelique Kerber echilibrează jocul în setul doi, reușind să o egaleze la game-uri pe Halep, scor 4-4.

UPDATE Simona își continuă evoluția bună și în setul doi și o conduce pe Kerber cu 3-2 la game-uri, după un break reușit de nemțoaică.

UPDATE Simona începe bine setul doi. A servit bine, a lovit agresiv și a controlat schimburile.

UPDATE După revenirea nSimona începe bine. A servit bine, a lovit agresiv și a controlat schimburile. În continuare, lovitura de forehand este foarte bună și Kerber greșește multemțoaicei, Simona Halep a reușit să închidă setul la 6-3, reușind un break de senzație.

SET SIMONA HALEP, 6-3: Simona a reușit să oprească seria de game-uri câștigătoare a lui Kerber. A mai făcut un break și a câștigat primul set al semifinalei, după ce a reușit să revină la conducerea punctelor.

UPDATE 5-3: Kerber revine în set. A făcut un break la 0 și se aproprie de Simona. Angelique este tot mai agresivă, domină schimburile și nu-i permite Simonei să trimită lovituri excelente

UPDATE, 5-2: Angelique începe să fie mai agresivă și a câștigat al doilea game. Nemțoaica se mișcă mai bine, lovește mai precis și reușește să pună presiune pe Halep

UPDATE, 5-1: Simona nu a reușit să închidă setul. A început game-ul cu două greșeli, iar Kerber a profitat, câștigând primul game din meci

UPDATE, 5-0: Simona domină absolut. După 13 minute are 5-0 și va servi pentru câștigarea setului. Halep joacă excelent și îi intră fiecare lovitură. Simte perfect fiecare minge, lovește perfect, în timp ce Kerber nu trece prin cele mai bune momente

UPDATE, 4-0: Halep este de nebătut în acest momente. Este agresivă, lovește perfect și domină fiecare schimb. Simona are un început total diferit față de meciul din sferturi, cu Pliskova

UPDATE, 3-0: Simona mai face un break. Început perfect de meci. Returnează agresiv și este extrem de mobilă. Kerber greșește mult și nu poate să preia conducerea punctelor

UPDATE, 2-0: Simona Halep câștigă primul game în care a servit. A fost agresivă, sigură pe lovituri și are un ritm bun, în timp ce Kerber greșește mai mult

UPDATE break Halep, 1-0: Simona începe bine meciul. Halep face break și preia conducerea, după un game în care a încercat să dicteze punctele și a venit o dată la fileu. Kerber a greșit mult și i-a permis Simonei să câștige